DOLARIN YÜKSELİŞİNE RAĞMEN EN GÜVENLİ LİMAN GAYRİMENKUL

23/12/2016 09:38

Gayrimenkulde fiyatlar artıyor

 

Son dönemde İstanbul’un belli bölgelerinde konutta gerçekleşen arz fazlası tartışmalarına rağmen; özellikle Avrupa Yakası’nın gelişen akslarında fiyat yükselişi sürüyor. 2016 yılında en fazla prim yapan ilçelerin başında yer alan Başakşehir bu bölgelerden biri. 2011 yılından beri yüzde 30’un üzerinde prim yapan ilçe yatırımcısına hala kazandırıyor. 

 

Başakşehir’de gerçekleştirdiği yatırımlarla adından söz ettiren Fuzul Grup’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, “Başakşehir, İstanbul’da gayrimenkul yatırımında son 10 yıldır büyük gelişme gösterdi. Şehir Hastanesi’nin inşasının devam etmesi, 3. havalimanına yakınlığı, alt yapı yatırımlarının hız kazanması ve ticaretin merkezi İstoç, Basın Ekspress yolu, İkitelli aksına yakınlığı Başakşehir’in değerini yükseltiyor. 2015 yılına göre bu yıl konut fiyatları yüzde 20 artış gösterdi. Buna en iyi örnek olarak 3. İstanbul projemizi gösterebiliriz. İlk etap ön talebimizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Şu anda 2. etap satışlarına devam ediyoruz. Rakamlar bizi sevindiriyor. Biz Başakşehir’de konut fiyat artışının 2017 yılında da sürmesini bekliyoruz. Bölge sadece iç taleple değil; aynı zamanda Körfez ülkelerinden gelen taleple de büyüyor” dedi. 

 

Akbal, sadece Başakşehir’in değil Avrupa Yakası’nda kentsel dönüşümün başarılı olduğu ve belediye yatırımlarının devam ettiği Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Alibeyköy gibi bölgelerde de konut fiyatları yüzde 15 seviyelerinde yükseliş gösteriyor. Bu artış oranı doların yükselmesine rağmen gayrimenkulün hala en güvenilir liman olduğunun da göstergesi” dedi.  

Alıntıdır

http://www.hurriyetemlak.com/gayrimenkulde-fiyatlar-artiyor/emlak-yasam-sektorden-haberler/9XMisBKRmzo=/7aGcsT3pJME=